Değerli Dufy Müşterisi,
İade ve Değişim ile ilgili aşağıdaki adımları takip ederek işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilir ücretsiz değişim ve iade yapabilirsiniz.
1. İademi nasıl yapacağım?

Ürünlerin kullanılmamış ve herhangi bir deforme edilmemiş olması koşuluyla, tüm aksesuarları iade formu ile birlikte eksiksiz bir şekilde 14 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Değişim ve iade süresinin aşılması durumunda kargo ücreti gönderici ödemeli olacaktır. 

İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMİ MAĞAZALARIMIZDAN KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

 

2. İade süreci nasıl işlemektedir ?

Ürün ve/veya ürünlerin kullanılmamış, eksik ve herhangi bir deformasyona uğramadığına emin olun. İade/Değişim formunuza gerekli bilgileri doldurarak, ürünü ve/veya ürünleri geldiği paketle ile birlikte gönderebilirsiniz.

*Aşağıda bulunan linkten iade ve değişim formunu indirip, eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

*İadenizin takibi ve gerçekleşmesi için www.dufy.com.tr den siparişinize  giderek Kolay İade seçeneği ile iade talebi oluşturabilirsiniz. Sistem üzerinde oluşturulmayan taleplerin iadeleri talep oluşturuluncaya kadar beklemede kalır. 

*Herhangi bir sorun yaşamamak için iade talebi oluşturulmalı ve iade formunu doldurmalısınız.

*Üyeliksiz alışverişini tamamlayan müşterilerimiz, iade veya değişim talebini "https://dufy.com.tr/kolayiade.aspx" adresinden gerçekleştirebilir.

- İADE / DEĞİŞİM FORMUNU İNDİR -

 *Kapıda ödemeli, eft ve havale ödemeli alışverişlerinizde formun içerisindeki IBAN no kısmını doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olunuz.

*İade etmek istediğiniz ürünü ve/veya ürünleri "ARAS Kargo" şube personellerine paketlenmiş şekilde teslim ediniz. 

*Paketinizi adresinize en yakın ''ARAS Kargo'' şubesine "2201954551530"  no'lu anlaşmalı kodumuz ücretsiz bir şekilde teslim edebilirsiniz.

*Kargoya teslim ettiğiniz ürünün size ulaştığı gibi doğru şekilde paketleyerek kargo personeline teslim ediniz. Aksi takdirde paketleme nedeniyle kargoda oluşabilecek problemlerden firmamız sorumlu olmayacaktır ve talebiniz onaylanmayacaktır. 

*İadeniz bize ulaştıktan sonra öncelikle Dufy müşteri temsilcileri tarafından işleme alınacak ve yukarıda belirtilen iade şartlarına uygun olup olmadığı incelenecektir.

*İade prosedürlerine uygun olan ürünler onaylanarak 2-7 iş günü içerisinde kredi kartı ile yapılan alışverişlerde kartınıza iade edilecektir. (Bu iadenin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 7-14 günü bulabilmektedir. )

*Kapıda ödemeli alışverişlerinde sizden hesap numarası talep edilecek ve 2-7 iş günü içerisinde hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir. 

*Anlaşmalı kargo (ARAS KARGO) haricinde yapılan iade işlemlerinde kargo ücreti size ait olacaktır.

 

3. Ürünümü nasıl değiştirebilirim ?

Ürün ve/veya ürünlerin kullanılmamış, eksik ve herhangi bir deformasyona uğramadığına emin olun. İade/Değişim formunuza gerekli bilgileri doldurarak, ürünü ve/veya ürünleri geldiği paketle ile birlikte gönderip 14 gün içerisinde ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

*Değişiminiz takibi ve gerçekleşmesi için www.dufy.com.tr 'den siparişinize giderek Kolay İade seçeneği ile değişim talebi oluşturabilirsiniz. Sistem üzerinde oluşturulmayan taleplerin, değişim talebi oluşturuluncaya kadar beklemede kalır. Herhangi bir sorun yaşamamak için değişim talebi oluşturulmalı ve size ulaşan iade/değişim formunu doldurmalısınız.

 

 

*Değişim yapmak istediğiniz ürünü ve/veya ürünleri "ARAS Kargo" şube personellerine paketlenmiş şekilde teslim ediniz.

*Paketinizi adresinize en yakın ''ARAS Kargo'' şubesine "2201954551530"  no'lu anlaşmalı kodumuz ücretsiz bir şekilde teslim edebilirsiniz.

*Yerine almak istediğiniz ürün stoklarımızda mevcut ise değişiminiz yapılacaktır. Talep ettiğiniz ürün ve/veya ürünlerin stoklarımızda kalmaması durumunda müşteri temsilcilerimiz sizi arayacak ve ilgili bilgilendirmeleri yapacaklardır.

*Anlaşmalı kargo (ARAS KARGO) haricinde yapılan değişim işlemlerinde kargo ücreti size ait olacaktır.

 

İade Yapılamayacak Ürünler

 

Alıcının, 14 gün içinde online kanalında iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:

  • Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
  • Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, ayakkabı gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)